Novinka - Doprava po Praze ZDARMA nad 1500 Kč více informací

O Leonidasu

Belgické pralinky Leonidas

Leonidas je světově známý výrobce čokolády, který prodává ve více než 1400 obchodech po celém světě přes sto různých druhů belgické čokolády a pralinek. Všechny pralinky Leonidas se pečlivě připravují v Belgii.

Čerstvost, šlechetnost a tradice je hlavní motto Leonidas již od jeho počátků. Leonidas je vždy garancí kvalitní čerstvé čokolády, kdy jsou pralinky vyráběny podle tradiční receptury s použitím těch nejlepších přísad a ingrediencí. Nemluvíme jen o 100 % kakaovém másle na obalení, ale zejména o přírodních přísadách jako jsou čerstvé máslo, čerstvá smetana, oříšky z Turecka, Morello třešně z Périgordu, mandle z Itálie a ořechy z Grenoblu. Prostě to nejlepší z celého světa.

Belgické pralinky Leonidas jsou perfektním dárkem pro jakoukoliv příležitost od narozenin, přes večeři s přáteli až po romantický večer či jednoduše jako poděkování. Slogan Leonidasu „Myslete na někoho“ to krásně vystihuje.

Zakladatel Leonidas Kestekides vybudoval značku Leonidas podle pevných zásad, proto vždy záleží zejména na kvalitě čokolády. Vynikající kvalitu čokolády Leonidas ctí jako svoji tradici. Ovšem nebrání se novinkám a novým příchutím, proto vždy dokáže překvapit trh svými výrobky a originálními příchutěmi. Zákazníkům nabízí jen to nejlepší.

Leonidas vyhrává i u většiny zákazníku a je pro ně nejoblíbenější čokoládou. To podporuje i výsledek belgické soutěže o národní značku organizované pro všechny kategorie. Porota spotřebitelů měla za úkol vyjádřit přednosti a nedostatky výrobků a zvolit nejlepší značku z každé kategorie. V kategorii „Čokoláda“ byl pouze jeden vítěz: čokolády Leonidas. 51.7% všech spotřebitelů považuje Leonidas za nejvíce oblíbené čokolády v Belgii.

Picture

Jak to vše začalo

Picture

Leonidas Kestekides

Picture
Picture

Leonidas Kestekides odešel z Konstantipolu začátkem 20. století, žil nějaký čas v Řecku a pak odešel do Itálie, kde se stal obchodníkem s vínem. Rozhodl se odejít a žít v New Yorku, kde pracoval jako cukrář.

Movie

1910

Picture
Picture
Picture

Mladý řek Leonidas Kestekides, cukrář působící v Americe, cestuje poprvé do Belgie na výstavu, aby ukázal své cukrářské výrobky a okamžitě zažívá velký úspěch díky kvalitě svých výrobků. Získává bronzovou a poté zlatou medaili za své cukrovinky z čokolády a cukrářské výrobky. Po získání vysokého profesionálního ocenění a poté, co se zamiluje do krásné mladé dívky z Bruselu (kterou si později vezme za ženu), se Leonidas rozhodne trvale usadit v Belgii od roku 1913. Otvírá si čajovny v Bruselu, Gentu a Blakenberku.

Picture

1935

Picture
Picture
Picture

Ve své „ laboratoři“ na Marché Aux Grains, Basile Kestekides, který následoval zakladatele, vytvořil nový sortiment čokolád (pralinek) včetně dobře známých Leonidasových “Manon“ . Na počest svého strýce přijal jako logo firmy podobiznu krále Sparty, Leonidase.

Tento cukrářský mistr prodával své čerstvě vyrobené čokolády otevřeným oknem svého obchodu na Boulevard Anspach, přičemž výrobky jsou vyložené ve výkladní skříni, kde je kolemjdoucí mohou vidět. Tato revoluční představa, která přešla ve známost jako „guillotine-okno“ obchod měla okamžitý úspěch. Od té doby se Leonidasovi pralinky těšily velké oblibě, která stále vzrůstala. Leonidasovy pralinky Manon přesně ukazují vůli být pokrokový: revoluční myšlenkou bylo vyměnit tradiční polevu z fondátového cukru za bílou čokoládu a vlašské ořechy za grilované lístkové oříšky. Velice brzy se staly tyto Leonidasovy pralinky hlavní atrakcí Leonidasova sortimentu.

Location

1960

Picture
Picture

Následník, Basile Kestekides, synovec Leonidase Kestekidese, nabízí krabičku Leonidasových čokolád jako dárek primátorovi města Bruselu a jeho manželce. Leonidas je v prvé řadě a především rodinným podnikem. Členové rodiny následovali jeden druhého ve vedení podniku a pokračují tak do dnešní doby. Basile Kestekides převzal kormidlo po svém strýci Leonidasovi, zakladateli podniku a vedl firmu od roku 1935 do roku 1970.

Location

1970

Picture
Picture

Leonidas stal společností s ručením omezeným. Ta malá cukrářská provozovna ušla velký kus cesty! Další členové rodiny vstoupili do popředí a Yanni Kesdekoglu vedl podnik do roku 1985.
V roce 1985 jeho dcera, Maria Kesdekoglu, převzala vedení a
v roce 1992 se k ní přidal bratranec, Vassiliki Kestekidou, který se stal presidentem Správní rady v roce 2003.

Movie

1983

Picture
Picture

Leonidas rodinný podnik zlepšuje a vytváří své receptury pro klientelu, která už dávno přerostla přes hranice Belgie. V roce 1983 a 1993 Leonidas otvírá dvě nové výrobny, aby uspokojil poptávku svých věrných zákazníků, jejichž počet se stále zvyšuje. V roce 2000 Leonidas kupuje společnost, která vyrábí na Slovensku produkt „Deva“.

Movie

DNES

Jméno Leonidas představuje zejména základní belgické čokolády. Pro Belgičany rozhodně, ale také pro všechny znalce a labužníky celého světa, kteří si pochutnávají na Leonidasových pralinkách na pěti světadílech. Leonidas čokolády se skutečně prodávají všude; ať cestujete do kterékoliv země, ať se ocitnete v kterémkoliv městě, vždy objevíte obchod s Leonidas emblémem. O Leonidas čokoládách se psalo v předních světových novinách a časopisech.