Info linka: 731 741 887 Po - Pá 9:30 - 17:30

O Leonidasu

Belgické pralinky Leonidas

Leonidas je jedním z největších výrobců čokolády a čokoládových pralinek na celém světe. Ve více než 1400 obchodech napříč všemi kontinenty můžete ochutnat přes sto různých druhů pravé belgické čokolády a pralinek. Všechny pralinky Leonidas se však stále pečlivě připravují pouze v Belgii.

Čerstvost, šlechetnost a tradice jsou hlavními pilíři značky Leonidas již od jejích počátků. Pralinky Leonidas jsou vždy garancí kvalitní čerstvé čokolády. Jsou vyráběny podle tradičních receptury s použitím těch nejlepších přísad a ingrediencí. Nejen 100 % kakaové, ale zejména přírodní přísady jako je čerstvé máslo, čerstvá smetana, oříšky z Turecka, Morello třešně z Périgordu, mandle z Itálie a ořechy z Grenoblu. Prostě to nejlepší z celého světa.

„Myslete na někoho jiného“ – Leonidas
Belgické pralinky Leonidas jsou perfektním dárkem pro jakoukoliv příležitost od narozenin a výročí, přes večeři s přáteli i rodinou, až po romantický večer ve dvou či jednoduše jako poděkování. Bonboniéry Leonidas jsou vždy zárukou úspěchu.

Zakladatel Leonidas Kestekides vybudoval značku Leonidas podle svých pevných zásad. My dnes hrdě hájíme tyto zásady, a proto nám záleží zejména na kvalitě čokolády. Přestože je tradice jednou ze zásadních hodnot, Leonidas se nebrání novinkám a novým příchutím, proto vždy dokáže překvapit trh svými výrobky a originálními příchutěmi. Zákazníkům nabízí jen to nejlepší.

Leonidas vyhrává i u většiny zákazníků a je pro ně nejoblíbenější čokoládou. To potvrzuje i výsledek belgické soutěže o národní značku čokolády, kterou pralinky Leonidas zcela ovládly. V kategorii „Čokoláda“ byl pouze jeden vítěz: čokolády Leonidas.
Většina všech spotřebitelů považuje Leonidas za nejlahodnější čokolády v celé Belgii.

Belgická čokoláda Leonidas

Jak to vše začalo

Pralinka Leonidas

Leonidas Kestekides

Leonidas Kestekides - zakladatel pralinek Leonidas
výroba prvních pralinek Leonidas

Leonidas Kestekides odešel z Konstantinopolu začátkem 20. století, žil nějaký čas v Řecku odkud odešel do Itálie, kde se stal obchodníkem s vínem. I odtud se rozhodl odejít a žít v New Yorku, kde začal pracovat jako cukrář.

Pralinka Duetto

Rok 1910

Bronzová medaile - Belgické pralinky Leonidas
Zlatá medaile - Belgické pralinky Leonidas
Čajovna - Leonidas

Mladý řek Leonidas Kestekides, cukrář působící v Americe, cestuje poprvé do Belgie na výstavu, aby ukázal své cukrářské výrobky a okamžitě zažívá velký úspěch díky kvalitě svých výrobků. Získává bronzovou a poté zlatou medaili za své cukrovinky z čokolády a cukrářské výrobky. Po získání vysokého profesionálního ocenění a poté, co se zamiluje do krásné mladé dívky z Bruselu (kterou si později vezme za ženu), se Leonidas v roce 1913 rozhodne trvale usadit v Belgii. Otevírá si čajovny v Bruselu,
Gentu a Blakenberku.

Belgické pralinky

Rok 1935

Pralinky Leonidas
První obchod s Belgickými pralinkami Leonidas
První obchod s Belgickými pralinkami Leonidas

Ve své „laboratoři“ na Marché Aux Grains, Basile Kestekides, který následoval zakladatele, vytvořil nový sortiment čokolád (pralinek) včetně dobře známých Leonidasových “Manon“ . Na počest svého strýce přijal jako logo firmy podobiznu krále Sparty, Leonidase.

Tento cukrářský mistr prodával své čerstvě vyrobené čokolády otevřeným oknem svého obchodu na Boulevard Anspach, přičemž výrobky jsou měl vyložené ve výkladní skříni, kde je kolemjdoucí mohli vidět. Tento revoluční způsob prodeje, který vešel ve známost jako „guillotine-okno“ měl okamžitý úspěch. Od té doby se Leonidasovy pralinky těšily velké oblibě, která stále vzrůstala.

Leonidasova pralinka Manon představuje vůli být pokrokový: revoluční myšlenkou bylo vyměnit tradiční polevu z fondánového cukru za bílou čokoládu a vlašské ořechy za grilované lískové oříšky. Velice brzy se stala tato Leonidasova pralinka hlavní atrakcí celého Leonidasova sortimentu.

Pralinka Leonidas

Rok 1960 - Leonidas jako rodinný podnik

Čokoláda Leonidas
Pralinky Leonidas

Následník, Basile Kestekides, synovec Leonidase Kestekidese, nabídl krabičku Leonidasových čokolád jako dárek primátorovi města Bruselu a jeho manželce. Leonidas byl a stále je
v prvé řadě především rodinným podnikem.
Členové rodiny následovali jeden druhého ve vedení podniku, a pokračují tak do dnešní doby.
Basile Kestekides převzal kormidlo po svém strýci Leonidasovi, zakladateli podniku a vedl firmu od roku 1935 do roku 1970.

Belgická pralinka

Rok 1970 - Leonidas jako společnost

Čokoláda Leonidas
Výroba pralinek Leonidas

Leonidas se stává společností s ručením omezeným. Původně malá cukrářská provozovna na Boulevard Anspach ušla velký kus cesty! Další členové rodiny vstoupili do popředí a Yanni Kesdekoglu vedl podnik do roku 1985.
V roce 1985 jeho dcera, Maria Kesdekoglu, převzala vedení
a v roce 1992 se k ní přidal bratranec, Vassiliki Kestekidou, který se stal presidentem Správní rady v roce 2003.

-belgické pralinky

Rok 1983

Prodejna belgické čokolády a pralinek
Prodejna belgické čokolády a pralinek

Leonidas rodinný podnik neustále zlepšuje a vytváří své receptury pro klientelu, která už dávno přerostla přes hranice Belgie. V roce 1983 a 1993 Leonidas otevírá dvě nové výrobny, aby uspokojil poptávku svých věrných zákazníků, jejichž počet se stále zvyšuje. Proto v roce 2000 kupuje společnost, která vyrábí na Slovensku produkt „Deva“.

historie pralinek Leonidas

DNES - Leonidas i v Nebeských Pralinkách

Jméno Leonidas představuje synonymum pro nejlepší belgické čokolády. Nejen pro Belgičany ale také pro všechny znalce a labužníky celého světa, kteří si pochutnávají na Leonidasových pralinkách.
Leonidas čokolády najdete skutečně všude; ať cestujete do kterékoliv země, ať se ocitnete v kterémkoliv městě, vždy objevíte obchod s Leonidas emblémem.
A právě my, Nebeské pralinky, jsme prodejcem belgických pralinek v České republice. Ochutnat můžete lahodné hořké pralinky, jemné mléčné pralinky i pralinky z bílé čokolády a marcipánu. Kombinace té nejlepší čokolády a hravých náplní roztančí vaše chuťové pohárky.
Zastavte se u nás a ochutnejte je všechny.

Hodnocení našich zákazníků